Sheeva Yoga / Say Why? (split 10'')

by SHEEVA YOGA

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
2.
3.
00:53
4.
5.
6.
7.
8.
00:57

about

Jiný a na desce nepoužitý master songů ze split 10"LP se SAY WHY?
Different master of the songs from the split 10" w/ SAY WHY?, which wasn´t used on the record.

credits

released September 18, 2013

license

tags

Track Name: Vox-populi-phobia
VOX-POPULIPHOBIA
Přes plot křičí o svobodě, ale z blízky tě pak stejně hryzne…
Neboj, i ty jej v sobě nosíš…
Nepoznán, nevyřčen působí tak hladce…
Vyšňořen do hávu rovnosti, svornosti, spravedlnosti…
Ovšem nasaď si brýle jedniček a nul a uvidíš pana Kaumera, ve vší parádě!
Migrénu zažene zvuk praskání obrouček…
Komentář:
Jsme přesvědčeni, že naslouchat hlasu lidu je správné a demokratické. Hlas lidu by měli respektovat vlády i mocní tohoto světa. Teď, když je díky internetu a sociálním médiím nenávitsné kvičení davu skutečně slyšet, si tím vším přestávám být jistý.

VOX-POPULIPHOBIA
Vox populi, the people´s voice is like magic formula. We should listen to it, follow it, because its demokratic, moral etc. Thanx to social media, internet forums we can actually hear it. It sounds scary, intolerant and hateful.
Track Name: Soucit > - 15°C
SOUCIT > -15ºC
Marš! pryč od našeho prahu!
Páchnoucí strašidla jako ty nejsou v naší Darwinovské dači vítány…
Je vás tolik, že už vás ani nemá cenu vykořisťovat…
Karty jsou přece jasně rozdány, tak si nech to fňukání o exkluzi…
A petlice zaklaply…
Jen když mráz olízne kliku, dere se mezi nimi na jazyk jeho jméno…
Možná i drobásek je upuštěn…

Komentář:
Bezdomovectví patří mezi fenomény, které většinová společnost nerada vidí a nejraději by možná všechny bezdomovce nacpala někam do oploceného lágru, aby nebyli na očích. Ovšem jakmile klesne teplota hluboko pod mrazu zahřívají se lidská srdce, objektivy televizních kamer nebývalým soucitem na nějž se po celý zbytek roku nedostává.

MERCY > - 15ºC
Society doesn´t care about homeless people. It rather hide them somewhere behind the walls, so they can´t be seen. Unless there is –15 degrees outside. Miraculously than people turn into merciful freedomfighters willing to help every single homeless on the planet.
Track Name: Hobby
HOBBY
Vlasaté ego, co říká: „Hlaď mě!“
Sprostě z něj zní:
"Lego je pasé, Legoland vládne!",
když omluvy šukaj pomluvy
v úložně stanice Kostí morek.
Už slyším, jak ti padaj vlasy!
Už slepnu, jak se ti leskne pleš!

Komentář:
Odraz zlomku nenávisti vůči všem, kteří ti lžou pro vlastní přilepšení a vůbec jim nedělá problém, hrát si s tebou a bavit se tak dlouho, dokud jim plně nedůvěřuješ. Jednotlivci, společnosti, vlády,… Běžná praxe ve všech kruzích. A teď vážně. Kdo má rád klíšťata?

HOBBY
Expression of hatred to everyone, who lie to you for personal benefit. For those who enjoy it and have no problem with playing this farce until the time you absolutely believe them. Individuals, companies, governments,… Common practice at any social circle. And now seriously. Who like ticks?
Track Name: Open Air Chapiteau
OPEN AIR CHAPITEAU
Přetáčím minuty, zkracuji dny
a smyčky z osmiček taví
statě, hodnoty, pudy a bludy.
Tmavý svět a bílé zuby
s úsměvem civí na duhové plyšáky,
estrádní neony Made on Earth.

Komentář:
Spěch za naplněním potřeb, zdokonalením, jistotami v nejistém budoucnu, seberealizací končící pod náhrobním kamenem. Nejsme nakonec šílení? Zkouším vytěsnit všechny myšlenky a s prázdnou se rozhlížím kolem. Vidím diváky sledované diváky uprostřed jediného strukturně neurčitého představení bez účelu.)

OPEN AIR CHAPITEAU
Rush for the fulfillment of needs, perfection, certainties for the uncertain future, self-realization which ends under tombstone. Aren’t we mad after all? I’ve been trying to clear my mind and look around, empty, with no thoughts. I can see an audience watching others in the middle of one and only undefined purposeless performance.
Track Name: Cynické jazýčky vah
CYNICKÉ JAZÝČKY VAH
Snad ani není třeba zoufat nad praktikami Divokého Západu
Vždyť vše jednou končí…
Bezpráví se mění v právo tím, že se děje příliš často…

Koment:
Vždy, když je právo dlouhodobě nebo intenzivně pošlapáváno, ústí to v situaci, kdy jsou nové pořádky ve společnosti kodifikovány a vzniká z nich nová všeobecně přijímaná norma. Ať už je to téměř automatická přítomost mafie na některých místech země, nebo norimberské zákony.

CYNICAL SCALE POINTERS
Always, when law is being violated intensively and for long time, new situation become the new law. We can find many historical examples. Nuremberg Laws, Reign of Mafia in South Italy, etc.
Track Name: Franův porevoluční zákon
FRANŮV POREVOLUČNÍ ZÁKON
Už opadl můj strach z porevolučního vývoje…
Ukonejšen mrskáním hbitého jazyka, jež od popelníku zvěstuje!
Myslíte, že ruleta je kapitalistický sport?
Po revoluci nebude…
Koment:
Občas se některých svých ortodoxnějších levicových kamarádů zvídavě ptám, jak bude vypadat životní realita po světové revoluci. Jako onehdy, když na řeči o svržení kapitálu přišlo během hraní dětské rulety. Když jsem uštěpačně poznamenal, jestli není ruleta kapitalistická zábava?, dostal jsem odpověď: „Po revoluce už nebude.“ Přijde mi to jako věrohodně výmluvná odpověď.

FRANO´S POSTREVOLUTIONARY PRINCIPLE
Sometimes I ask my revolutionary friends, how it will look like after revolution. Once we played „children rulette“ and I ask my friend Frano: „Isn ´t it capitalistic fun to play rulette?“ He replayed: „It won´t be!…after revolution“. I see it as very meanigful answer
Track Name: Tisíc a jedno proč
TISÍC A JEDNO PROČ
Sláva masovým médiím! Ve všem poradí a pomůžou. Jsem zbrocený potem při představě světa, kde mi nikdo neukáže, koho volit, co si na sebe vzít a nevysvětlí události posledních dní. Jednalo se o puč anebo změnu k lepšímu? Tip pro studenty na závěr: Choďte za školu. Všechny základy jsou přece v bedně.

A THOUSAND AND ONE „WHY“
Hail to mass medias! They advise and help the best way. I am being sweat hard everytime I imagine world without them. How could I find out who should I vote for? What should I wear? And who would explain me, what have just happened lately? Putsch or friends just came to help us out of bad times? Tip for students: Keep skipping school! There’s all you need in TV.
Track Name: Dress Code
DRESS CODE
Číst myšlenky je značně náročnější úkon oproti rozpoznání toho „správného“ dresu, vlajky, image, kůže,… Člověk je jak známo individualitou mající právo na svobodné sebeurčení. Ale také rád třídí, srovnává a oplocuje. Diverzita je nezpochybnitelně podstatná pro vývoj, avšak problém vzniká, pokud se vymezuje a „rozdílní“ na sebe jen koukají přes ulici anebo se dostaví stará známá hloupost. Zamíchat a protřepat. Baník je pyča!

DRESS CODE
To read thoughts is much harder than to recognize „proper“ jersey, flag, image, skin,… As we know the man is individual with right for free self-determination. But people also like to separate, compare or enclose. No doubt that diversity is essential for social progress. However, here goes trouble, if we demarcate our minds and guys with long hair just stare alone at short haired across the street. It’s even worse when you add a bit of stupidity. Baník is twat!

If you like SHEEVA YOGA, you may also like: